Warning: getimagesize(http://onlinefilmy.cz/wp-content/uploads/gladiator.jpg) [function.getimagesize]: failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /data/web/virtuals/9187/virtual/www/wp-content/plugins/wp-open-graph/output.class.php on line 306

Gladiátor

Impozantní historický film ze starého Říma, který se stal jedním z nejnavštěvovanějších filmů naší doby.

Příběh filmu Gladiátor nás seznamuje s Maximusem (Russell Crowe – Čistá duše, Americký gangster), římským generálem, který je milován lidmi i stárnoucím císařem Marcusem Aureliusem. Těsně před smrtí se císař rozhodne upřednostnit Maximusem před svým synem Commodusem a svěřit mu svoji vládu. Dědic trůnu Commodus (Joaquin Phoenix – Noc patří nám, Okrsek 49) na vládcovu přízeň žárlí a nařizuje popravu Maxima i jeho rodiny. Maxim smrti o vlásek uniká, ale velice těžce zraněného ho zachraňují otrokáři. Maxim se proto dostává do gladiátorské školy, kde jeho sláva pomalu roste a nabývá na síle. Nato se přichází do Říma pomstít za vraždu své manželky a syna, chystá se zabít samotného císaře Commoda. Jedinou mocí, která je silnější než ta vládcova, je vůle lidu. Proto jeho cesta za pomstou vede přes hrdinství a odvahu. Podaří se mu dotáhnout svůj šlechetný plán až do konce?

Film Gladiátor byl oceněn celkem 6 Oskary – za nejlepší film, nejlepší mužský výkon v hlavní roli (Russell Crowe), zvuk, kostým a vizuální efekty. Režie se ujal světoznámý Ridley Scott, který má za sebou i mnoho dalších velice úspěšných filmů, například Černý jestřáb sestřelen, Thelma a Louise, nebo Labyrint lží. Hudbu složili Lisa Gerrard a Hans Zimmer. Jejich průvodní song Now We Are Free se ještě dlouho po uvedení filmů do kin ukazoval na předních místech v žebříčcích nejlepších skladeb.

Film inspiroval i tvůrce hracích automatů. Můžete si vyzkoušet hrací automat Gladiator zdarma.