Strážci Galaxie (2014)

Nový sci-fi přírůstek od Marvelu. Napůl lidé, napůl mimozenšťané, zelená žena, mýval a humanoid, který vypadá jako strom. A především velký úkol-zachránit galaxii.

Po smrti matky je mladý Peter Quill unesen ze Země skupinou vesmírných pirátů. O několik let později na planetě Morag ukradne Ronanovi tajemnou kouli.V té době ještě neví, co je Ronan nebo koule zač. Quill se tak stává středem zájmu nájemných vrahů. A jedním z těchto vrahů je i na Ronanův příkaz Gamara-která Quilla přepadne, když se kouli pokouší prodat. Kouli sice ukradne, ale boj pokračuje, když se mezi ně vmísí mýval Rocket a humanoidní strom Groot-jakožto nájemní lovci, kteří chtějí za kouli odměnu.Všichni čtyři jsou zatčeni a uvezněni v Kylnu. Ve vězení potkají Draxe,který nenávidí Ronana za vyvraždění své rodiny a svou pomstychtivost obrací na Gamaru, která pro Ronana pracuje. Když Quinn objeví moc koule a dozví se, jaké plány s ní Ronan má,snaží se spojit své síly se čtveřicí věznů. Bude to ale těžký úkol, aby rozhádaná skupina táhla za jeden provaz a zachránila celou galaxii.

By: BagoGames

Jde o adaptaci komixu, takže si fanoušci Marvelovek přijdou na své. Zápletka ani příběh mi nepřijdou ničím vyjímečný. Je to omleté sci-fi klišé. Hodně se tu bojuje, střílí, řeší se politika a je tu i velká škála mezigalaktických druhů bytostí. V čem tvkví úspěch je především grafika, počítačové animace, mýval a výborné, vtipné dialogy.. Herci mají parádní herecké výkony, postavy jsou dobře namluveny. Narozdíl od Avengers kde perlí předevší Robert Downey Jr (Ironman), tady je každá postava originální, má skvělé hlášky a svůj osobitý příběh. Dialogy Vás tedy nudit nebudou a o zábavu se postarají víc než letošní komedie. Chriss Patt je sympaťák, mýval je boží a Groot se svou hláškou „I´m Groot“ mi připominá Hodora z Game of thrones. A především Zoe Saldana, která opět dokázala, že sexy může být i v dalších barvách. Tato herečka mě nadchla v Avataru (Neytiri) a tady se mi opět potvrdilo, že mě nezklame.

V kině jsem brečela smíchy a ty nedostatky a podobnosti s jinými sci-fi filmy se dají přehlížet. Sranda, akce, soundtracky z 80´tek, zvlášní skupina postav a hlavně mýval.

Film se stal finančně úspěšný poté, co vydělal přes 589.000.000 dolarů po celém světě. Pokračování bylo oznámeno, a je naplánováno na 28. července 2017.

 

Recenze filmu
Film ke shlédnutí zdarma
Stažení filmu
Titulky k filmu