Tři bratři

Pohádkový muzikál s Dykem, Piškulou a Klusem v hlavních rolích. Čtyři příběhy tvoří celek nové české pohádky od Jana a Zdeňka Svěráka.


https://www.youtube.com/watch?v=LjwDapt2o6A

Děj se skládá ze tří pohádek-Šípková Růženka, Červená Karkulka a Dvanáct měsíčků, které jsou oporou pro další příběh o třech bratrech. Tři bratři se vydají do světa, aby se zbavili svých špatných vlastností. Po potkání s ježibabou se rozdělí a každý putuje sám a tak se utváří jednotilivé příběhy. Jako první je na scéně bratr Jan, který jako rytíř jde probudit Šípkovou Růženku. Druhý je bratr Matěj coby myslivec a jde zachránit Červenou Karkulku. Poslední následuje bratr Pepa. Ten se vydává za Dvanácti měsíčky

.

Kásná klasická česká pohádka. Jít na Svěrákův film je pro mě jako výhra v loterii. Perfektní kamera, dobré obsazení, krásný loutkově zpracovaný vlk a Zdeněk Svěrák v roli vypravěče. Písniček je tu víc než v disneyovkách, takže se jedná spíš o muzikál. O soundtrack se postaral Český národní symfonický orchestr a při natáčení zpívali herci živě. Texty písní od Jaroslava Uhlíře jsou hezké a jednoduché, určené spíše pro mladší publikum.

Na mě se tu až moc zpívá, ale sto lidí, sto chutí..Pohádku vřele doporučuji. Po delší době konečně film za který se česká filmografie nemusí stydět.

Recenze filmu
Film ke shlédnutí zdarma
Stažení filmu