Warning: getimagesize(http://onlinefilmy.cz/wp-content/uploads/toys_in_the_attic-150x150.jpg) [function.getimagesize]: failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /data/web/virtuals/9187/virtual/www/wp-content/plugins/wp-open-graph/output.class.php on line 306

Toys in the Attic

V režii renomovaného českého animátora Jiřího Bárty přichází do kin světoznámě uznávaná pohádka, která se dočkala značného ohlasu také na filmovém festivalu v Karlových Varech.

Toys in the Attic vypráví příběh ne nepodobný filmu Toy Story. V podkroví plného haraburdí žije ve starém kufru panenka Pryskyřičník a její přátelé – tedy krásný Pan Loutka, roztomilý plyšový Medvídek, mechanická myška a plastelínový tvor nazývaný Laurent. Když je překrásná panenka Pryskyřičník chycena a odnesena do země Zla, její kamarádi vyrazí na úžasné a odvážné dobrodružství, na jehož konci by se jim mělo podařit vyrvat panenku ze spárů všemocné hlavy bizarního státu. Cesta je však dlouhá a kdykoliv se může něco pokazit… Podaří se této roztomilé partičce navrátit panence ztracenou svobodu?

Film Toys in the Attic je díky svému nevšedně trhanému stylu stop-motion přirovnáván k dílu Jana Švankmajera, v této pohádce však najdete také mnoho dojemných scén a vypjatých okamžiků. Zajímavostí také je, že o anglický dabing se mimo jiné postarala i Joan Cusack, která má na svědomí i dabing zmiňovaného Toy Story.